Piligrimų kelias

Spausdinti

Piligrimų kelias + edukacinės programos

Tytuvėnai. Švč. Mergelės Marijos bažnyčios ir bernardinų vienuolyno ansamblis garsus arkadomis, uždarais kiemais, senoviniais pastatais, originalus 17–18 a. meno paminklas ne tik Lietuvoje, bet ir Šiaurės rytų Europos meno kontekste.

Lioliai. Šv. apaštalų Simono ir Judo Tado bažnyčios kompleksas  – bažnyčia pastatyta 1768 m., vertinga kaip Lietuvos medinio baroko paminklas. Kelmė. Švč. Mergelės Marijos Ėmimo dangun bažnyčia – XX a. pradžios neogotikos stiliaus statinys, nors pirmoji bažnyčia pastatyta dar Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto rūpesčiu 1416 m.;  Evangelikų reformatų bažnyčia, pastatyta 1615 m. žemaičių seniūno Jurgio Gruževskio lėšomis, yra vienas gražiausių Lietuvoje išlikusių mišraus gotikos ir renesanso stiliaus pastatų.

Palendriai. Palendrių Aušros Vartų Švč. Mergelės Marijos vieša oratorija yra monolitinė vienbokštė bažnyčia, pašventinta 1938 m., prie šoninių durų sunykusiame antkapyje iškaltas čia palaidoto jos statytojo, kun. Kazimiero Ambrozaičio vardas ir gyvenimo metai (1859–1947); Šv. Benedikto vienuolynas – jame tarp iškilių kalvų, Vainagių girios pakraštyje, įsikūrę prancūzų vienuoliai iš Solesmės; paklydusios sielos vienuolių prieglobstyje gali surasti atgaivą.

Šaukėnai. Švč. Trejybės bažnyčia – varpinė ir tvora su įspūdingais barokiniais šventoriaus vartais – Šaukėnų sakralinis kompleksas, bažnyčia minima jau buvusi XV a. Užventis. Šv. Marijos Magdalenos bažnyčia, suburianti pasisemti ramybės, spėjama, pastatyta XVI a. pab.–XVII a. pr. miestelį valdant Matui Vainai.

Dėmesio! Kviečiame užsukti sudalyvauti kulinarinio paveldo edukacinėje programoje "Naminės duonos kepimas". Šios programos tikslas yra ne tik perduoti informaciją apie  naminės duonos kepimą, bet ir skatinti visus dalyvius būti aktyviais dalyviais visuose duonos kepimo procesuose, o kartu ir išsikepti sau kepalėlį naminės duonos bei paskanauti patiekalų iš duoninės tešlos, kuriuos  patys dalyviai gamins bendruomenės virtuvėje. Edukacinė programa vyksta Junkiluose (pakeliui iš Užvenčio į Kražius, 6 km, nuo Užvenčio). 

Vaiguva. Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia, pasatyta 1719 m.,  įdomi liaudies architektūros formomis, medine varpine ir koplytstulpiu. Kražiai.  Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčia – mūrinė dvibokštė vėlyvojo baroko stiliaus vienuolėms benediktinėms statyta bažnyčia dominuoja miestelio panoramoje; ji mena Kražių skerdynių įvykius; Kolegija – tai  vienas svarbiausių švietimo ir jėzuitų mokslo centrų Lietuvoje, veikęs 1614–1844 m., dabar čia įsikūręs M. K. Sarbievijaus kultūros centras. 

Dėmesio! Kviečiame užsukti sudalyvauti edukacinėje programoje "Pas žemaičius atvykus". Edukacinio užsiėmimo metu dalyviai bus supažindinti su lietuvių liaudies instrumentais: skudučiais, kanklėmis, žvangučiais ir kt. Dalyviai galės pabandyti pagroti visais instrumentais, na o piemenukų skudučius, kurie pagaminti iš nendrės ar garšvos, – pasigaminti patys. Įjungus visus instrumentus, bus sukurta grupė, kuri pagal ritminį elementą sugros muzikinį kūrinį. Vėliau dalyviai bus supažindinti su lietuvių liaudies dainomis ir išmokyti šokti vieną linksmiausių liaudiškų šokių – gransverą. Šalia muzikos ir šokių dalyviams bus pristatytas žemaitiškas patiekalas – kastinys, kurį pakviesime pasigaminti pačius dalyvius. Kelionės metu nuvažiuojama apie 130 km. Kelionės trukmė apie 8 val. Siūlome keliauti automobiliu.